Ботев Пловдив се съвзе и взе трите точки срещу Етър (видео)

19:30

Ботев Пловдив се върна на победният път след поражението от Крумовград преди седмица. Днес възпитаниците на наставника Душан Керкез победиха Етър (Велико Търново) с 2:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион “Христо Ботев” бе ръководена от Иво Андреев. Успехът не дойде никак лесно. Гостите от Велико Търново играха прибрано и на контраатака. В крайна сметка двама юноши на Ботев се разписаха. Атанас Чернев (71) откри за домакините, а Димитър Папазов (86) удвои.

В първия пролетен кръг пловдивчани записаха загуба с 1:2 от Крумовград. Макар и да бяха официално гости, мачът бе на клубната база на Ботев в “Коматево”. Етър от своя страна пък стигна до късно равенство 1:1 срещу ЦСКА 1948 на своя “Ивайло”.

Още в началото на мача имаше напрежение между фенове на Ботев в сектора зад вратата, където по традиция се събират крайните бултраси. Стигна се до бой с юмруци. Както е известно, има разделение между феновете на Ботев. В 10-ата минута удар на Самуел Акере беше париран от стража Мартин Величков. Етър отговори с хубав удар на Николай Янков от далечна дистанция, който мина встрани от вратата.

В 19-ата минута гредата спря Фаустас Степонавичус. Той отклони топката с крак след центриране на Ивелин Попов, но от близка дистанция не успя да отбележи. Най-чистото положение за Етър дойде в 38-ата минута. Перфектно центриране на Жан-Марк Тибоуе от левия фланг задължи Ловре Кнежевич да отбележи от метър до голлинията, но вместо това нападателят стреля в аут.

Полувремето завърши с единтична ситуация, при която Кнежевич центрира от десния фланг, а Иван Василев не успя да нанесе хубав удар към вратата. През втората част Етър видимо прие играта в своята половина. В 68-ата минута удар на Николай Минков от движение за малко не прехвърли трибуната зад вратата на Мартин Величков. Две минути по-късно Ивелин Попов центрира меко в наказателното поле. От място Георги Николов се извиси във въздуха, стреля с глава, но вратарят спаси удара с една ръка.

В 71-ата минута Ботев поведе в резултата. Едно наглед безобидно центриране на Николай Минков свари неподготвена защитата на Етър. От втора позиция изскочи Атанас Чернев, който отклони с глава към вратата. Мартин Величков отново докосна топката, но този път видя как тя се оплита в мрежата.

В 86-ата минута Ботев си гарантира успеха с втори гол. И този път той бе дело на юноша на отбора. Появилият се от пейката Димитър Папазов преодоля вратаря на гостите с точен и силен удар в обратния ъгъл.

БОТЕВ - ЕТЪР 2:0
1:0 Атанас Чернев (71)
2:0 Димитър Папазов (86)

Стартови състави:

БОТЕВ: 23. Матвей Игонен, 10. Ивелин Попов, 14. Фаустас Степонавичус, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 4. Георги Александров, 2. Хосекарлос Галанд, 5. Килиан Саид, 28. Николай Янков, 18. Йоахим Гонзалес, 15. Георги Ангелов, 94. Жан-Марк Тибоуе, 10. Ловре Кнежевич, 9. Иван Василев, 6. Горка Ларучея;