Славия изигра зрелищна контрола с третодивизионен руски тим (видео)

17:48

Славия и Спартак (Кострома) завършиха наравно 3:3 в контролна среща в Сиде. Проверката беше предпоследна за "белите" в Турция - утре тимът на Златомир Загорчич ще се изправи срещу Сочи. Днешният двубой беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

В голяма част от мача столичани бяха по-добрият отбор, но допуснаха късен обрат и бяха близо до загубата. В крайна сметка "белите" се добраха до равенството в добавеното време. Над всички за Славия беше Роберто Райчев, който се отчете с два гола, съответно в 34-тата и 92-рата минута. Другото попадение за родния тим беше дело на Владимир Николов (69').

На два пъти за руснаците се разписа Иван Кудряшов (64', 86'), и двата пъти от дузпа. В 84-тата минута Николай Кръстев си отбеляза нелеп автогол, след като си пое по кошмарен начин върнатата към него топка. Днешното реми е второ поредно за славистите в контролите. До момента отборът записа още две победи и една загуба.

В третата минута Серашков беше оставен непокрит в опасна близост до вратата на Славия, но играчът с номер №11 се размина с центрирането от десния фланг.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на мача руснаците получиха добра възможност да обстрелват противниковата врата от пряк свободен удар. Саплинов шутира силно под стената, но Николай Кръстев внимаваше и се намеси подобаващо.

Постепенно славистите погледнаха към вратата на Спартак, но така и не успяха да затруднят стража Гайдаш. В 30-ата минута Саплинов, от чиста позиция, стреля покрай целта.

В 34-тата минута Роберто Райчев получи топката около границата на наказателното поле, добре си я пое и с диагонален изстрел по земя не остави шансове на противниковия вратар - 1:0.

Към края на първата част руснаците бяха близо до това да си отбележат много куриозен автогол. Супранович върна кълбото силно към вратаря, който беше напуснал своята позиция, но бързо дотича и малко пред голлинията успя да предотврати второ попадение за "белите".

В 43-тата минута Саплинов стреля от малък ъгъл, но Кръстев прояви страхотен рефлекс, а при добавката ударът на Чурсин беше неточен.

Още в началото на второто полувреме родният тим можеше да изравни. С известна доза късмет топката попадна във Владимир Николов, но нападателят пропусна да се разпише от точката за изпълнение на дузпа.

В 63-тата минута главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на руския отбор. Непосредствено пред голлинията Емил Стоев спря топката с ръка, а това не убегна от погледа на рефера. Иван Кудряшов застана зад топката и изравни резултата.

Само пет по-късно Славия възстанови преднината си. Роберто Райчев беше изведен на отлична стрелкова позиция, но нацели горната греда. В близост дебнеше Владимир Николов, който нямаше проблем да довкара кълбото в опразнената врата.

Четвърт час преди края на редовното време Крис Добрев стреля от дистанция, но стражът на Спартак (Кострома) се отчете с добро спасяване.

В 84-тата минута Чунг До върна топката към Николай Кръстев, който пое топката по кошмарен начин и си отбеляза нелеп автогол.

Само 60 секунди по-късно руснаците отново получиха дузпа. И този път играч на Славия спря кълбото с ръка, а със сходно на предишното си изпълнение Иван Кудряшов осъществи пълен обрат.

Във втората минута от добавеното време Роберто Райчев отбеляза второто си попадение в срещата и оформи крайния резултат.

СЛАВИЯ 3:3 СПАРТАК (КОСТРОМА)

1:0 Роберто Райчев (34)
1:1 Иван Кудряшов (64 - дузпа)
2:1 Владимир Николов (69)
2:2 Николай Кръстев (84 - автогол)
2:3 Иван Кудряшов (86 - дузпа)
3:3 Роберто Райчев (90+2)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 19. Чунг До, 10. Владимир Николов, 14. Роберто Райчев, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 9. Мартин Сораков;

Резерви: 1. Георги Петков, 21. Светослав Вуцов, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов;

СПАРТАК (КОСТРОМА): 68. Гайдаш, 4. Супранович, 3. Бугриев, 78. Кисельов, 11. Серашков, 55. Саплинов, 69. Чурсин, 7. Евлоев, 5. Вегеря, 13. Переверзев, 50. Райзулин.