Поредно разочарование за Меси и Интер Маями в контролите

15:46

Интер Маями записа още един разочароващ резултат в контролите преди старта на сезона в САЩ, след като загуби след дузпи от Висел Кобе като гост. Двата тима не си отбелязаха голове в редовното време, след което директно преминаха към изпълнение на удари от бялата точка, при което японците спечелиха с 4:3.

Очаквано вниманието беше насочено главно към мегазвездата на Интер Лионел Меси. Световният шампион се появи като резерва в 60-ата минута и за половин час на терена имаше шансове за гол.

Така поне местните запалянковци останаха доволни да видят Ла Пулга, след като заради травма той не игра в Хонконг преди дни в спаринг с местни звезди.

При дузпите срещу Висел обаче две неща направиха впечатление. От една страна, изненадващо самият Меси изобщо не изпълни дузпа, макар шестима негови съотборници да го сториха. От друга - камерите уловиха Лео и Жорди Алба да се смеят, след като съотборникът им Робърт Тейлър пропусна на два пъти. При първия му удар от бялата точка вратарят беше пред голлинията, заради което съдиите наредиха пребиване. И при втория опит обаче въпросният футболист на Интер се провали. Меси пък търпи критики в социалните мрежи заради поведението си в тази ситуация.

Лошата новина за тима от Маями е, че Серхио Бускетс получи контузия през първото полувреме.

Преди началото на новия сезон в Мейджър лигата (22 февруари) на Интер Маями му остава още една контрола - срещу бившия клуб на Меси Нюелс Олд Бойс (16 февруари).