Обявиха Илия Груев за играч на мача при победа на Лийдс във ФА къп

09:49

Националът Илия Груев бе избран за играч на мача при победата на Лийдс 4:1 след продължение срещу Плимут в преиграване от 1/16-финалите на турнира за Купата на Англия по футбол.

Груев записа пълни 120 минути и бе с основен принос за успеха на Лийдс.

Първата среща завърши без победител 1:1 и се стигна до преиграване. В редовното време отново не бе излъчен победител 1:1 след голове на Уилфред Ньонто за Лийдс в 66-ата минута и на Брендън Галоуей в 78-ата минута за Плимут.

Така се стигна до продължения, в които Лийдс успя да вкара три гола.

Крисенсио Самървил направи 2:1, а Жоржиньо Рютер вкара трети гол за гостите.

В 117-ата минута Груев центрира от корнер и Райън Харди си вкара автогол за 4:1.

На осминафиналите Лийдс очаква победителя в преиграването между Челси и Астън Вила.

В други преигравания от 4-тия кръг на ФА Къп Саутхямптън победи Уотфорд с 3:0, а Ковънтри се класира напред след успех с 4:1 над Шефилд Уензди.