Без победител в голямото дерби на Нидерландия

23:01

Отборите на Аякс и ПСВ Айндховен направиха равенство 1:1 в голямото дерби от 20-ия на нидерландската Ередивизи на “Йохан Кройф Арена”.

Съставът от Айндховен продължава да върви без загуба и има цели 13 точки аванс пред втория Фейенорд. Амстердамци пък продължават впечатляващия си възход след лошия старт на сезона и вече изостават на само 6 пункта от третото място, което дава право на участие в предварителните кръгове на Шампионската лига.

И двата гола паднаха през първото полувреме. За домакините от Аякс се разписа Стивън Бергхаус в 19-ата, а в 34-ата Люк де Йонг възстанови равенството.

В последните минути амстердамци бяха тези, които искаха повече победата, но страхотните спасявания Валтер Бенитес запазиха точката за гостите от Айндховен.