Ботев с престижна победа срещу елитен руски тим (видео)

18:29

Отборът на Ботев Пловдив победи с 1:0 руския Рубин (Казан) в поредната си контрола в Белек. Срещата бе предавана пряко по Sportal TV. Мартин Секулич донесе успеха с гол в средата на първата част. Пловдивчани бяха подкрепени и от агитка, която бе дошла до Турция, за да ги подкрепя.

Досега "канарчетата" изиграха три проверки в Турция, като загубиха от Гурбик (Забже) и Пакши и победиха Вейле.

Ботев откри резултата в 21-ата минута. Тогава вратарят на съперника излезе, за да изчисти един дълъг пас в предни позиции, но всъщност подаде кълбото на Секулич, който без да се бави от въздуха я прати в мрежата.

В самия край на полувремето се получи неприятна ситуация с младия Ивайло Видев. Защитникът получи контузия и трябваше да бъде изваден принудително от игра.

През втората част срещата бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко положения за гол. На вратата на "канарчетата" добри изяви имаше младият Стефан Смъркалев.

Следващата проверка на Ботев е след два дни срещу Динамо (Москва).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0 РУБИН
1:0 Секулич (21)

БОТЕВ: 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 31. Уме. 9. Секулич, 14. Степонавичус

РУБИН: 18. Марат Апшацев, 23. Руслан Безруков, 77. Валентен Вада, 15. Игор Вуячич, 27. Алексей Гриценко, 14. Урош Дрезгич, 22. Юрий Дюпин, 70. Дмитри Кабутов, 7. Лазар Ранджелович, 91. Дардан Шабанхаджхай, 97. Касра Тахери