Лудогорец допусна обрат срещу чехи (видео)

19:50

Шампионът на България Лудогорец загуби с 1:3 от чешкия Теплице в контролна среща от подготвителния лагер на тима в Турция. Срещата бе предавана НА ЖИВО по Sportal TV. Руан Секо откри в 14-ата минута, но Петър Хронек изравни в 30-ата. В началото на втората част Абдала Гнинг се възползва от невнимание в защитата на "орлите" и вкара два гола за чехите, за да направи пълен обрат. Авторът на гола за българите пък пропусна дузпа в средата на първата част.

В предишните две срещи момчетата на наставника Георги Дерменджиев победиха последователно Олимпия Любляна с 3:0 и Раков Ченстохова с 3:1. Силната проверка с Шахтьор Донецк бе отменена заради лошото време в Анталия. Днешният опонент на разградчани се намира на десета позиция в чешката елитна Първа Лига.

Титуляр за Лудогорец започва юношата Атанас Пемперски. Първоначално в състава бе заложен Франко Русо, но малко преди старта бе заменен от младока.

Българите откриха резултата в 14-ата минута. Двойно подаване между Руан и Якуб Пьотровски изведе бразилеца сам срещу вратарят и нападателят технично прехвърли вратаря за 1:0.

В 30-ата минута чехите изравниха резултата. Петър Хронек стреля от дистанция и след рикошет в крака на Дени Групер топката влетя във вратата на Симон Слуга.

В началото на втората част грешка в половината на Лудогорец позволи на Абдала Гнинг да излезе сам срещу вратаря и нападателят успя да прокара кълбото във вратата.

Само минута по-късно отново Гнинг реализира. Пемперски върна много леко назад и пасът му бе пресечен от играча на Теплице, който прониза вратата без да се бави.

В 65-ата минута Лудогроец пропусна дузпа. При една атака и удар на Матиас Тисера топката се отби в ръката на защитник на Теплице и съдията отсъди наказателен удар. Зад топката застана Руан, но вратарят предугади посоката на изстреля и спаси.

До края на мача и двата тима имаха по няколко възможности за попадение, но се възползваха и резултатът остана непроменен.

Следващата проверка на Лудогорец е още утре, срещу друг чешки тим - Сигма (Оломоуц)

ЛУДОГОРЕЦ 1:3 ТЕПЛИЦЕ