Ман Юнайтед загуби от Бърнли в контрола

18:41

Петима играчи от първия отбор на Манчестър Юнайтед са взели участие в контрола срещу Бърнли, която се е състояла снощи на клубната база на „червените дяволи“ в Карингтън. Двубоят се е изиграл при закрити врати и в него тимът на Ерик тен Хаг е загубил с 1:3 от предпоследния във временното класиране на Премиър лийг. Двата отбора за втори път провеждат подобна проверка през този сезон. През август тимът на Венсан Компани спечели с 3:0.

Контролата е била организирана основно за играчите, които се завръщат след контузии – Хари Магуйър, Люк Шоу, Лисандро Мартинес, Каземеро и Амад Диало. Антони също е участвал. Именно бразилецът, който няма гол в официален мач от началото на сезона, се е разписал за Манчестър Юнайтед от дузпа. Всеки от тези играчи е престоял на терена между 45 и 60 минути.

Следващият официален двубой на Манчестър Юнайтед е в неделя срещу тима от Лига Две Нюпорт Каунти. Срещата е от четвъртия кръг на ФА Къп.