Три греди спасиха минималния успех на Португалия над Босна и Херцеговина

00:27
Португалия победи Босна и Херцеговина у дома с минималното 1:0 в първи бараж за класиране на Мондиал 2010.

Гостите имаха всички шансове да си тръгнат поне с равенство, след като на 3 пъти удряха гредите, но нямаха късмета да отбележат.

В отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, тимът на Карлос Кейруш не успя още от самото начало да натика противника в неговата половина, но към 20-а минута натискът на домакините вече бе осезаем. Гостите отговаряха с на моменти доста твърда игра и се опитваха на контри да хванат защитата на Португалия неподготвена.

В 31-а минута обаче централният бранител Бруно Алвеш, който защитава цветовете на Порто, се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Босна и Херцеговина и засече с глава на задната греда остро центриране от дясно за 1:0. В последните 6-7 минути на първата част гостите застрашиха сериозно вратаря на домакините, който веднъж се намеси решително, а в 43-а след корнер футболист на Босна уцели гредата с глава.

Второто полувреме започна добре за португалците, които пропуснаха да удвоят аванса си, а хубав фалциран шут на Деко мина на сантиметри над гредата.

Футболистите на Босна и Херцеговина опитаха да стигнат до равенството и в 76-а минута опасен шут на Един Дзеко мина малко встрани. Преди това пък играч на гостите бе изведен на добра позиция, но предпочете да симулира и опасност нямаше. Като цяло домакините контролираха мача, но в 88-а минута изтръпнаха, след като първо Дзеко с глава уцели напречната греда, а след това негов съотборник стреля в страничната.

В крайна сметка Португалия успя да удържи ценния си минимален успех.