Италия и Холандия изиграха бърз и динамичен мач, но не успяха да си вкарат

23:47
Италия и Холандия завършиха 0:0 в динамичен контролен мач, който за съжаление протече без почти никакви чисти голови положения.

"Адзурите" бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но не успяха да материализират превъзходството си. Особено активен бе нападателят на Дженоа Рафаеле Паладино, който обаче можеше да си отбележи и нелеп автогол след центриране от фаул пред Джанлуиджи Буфон.

Двубоят бе бърз и динамичен, но без сериозни опасности пред двамата вратари.

Вторите 45 минути бяха равностойни, като дори на моменти "лалетата" атакуваха повече, но отново без резултат. В 83-а минута след меле пред вратата на Холандия се стигна до гол, но реферът го отмени, тъй като италиански футболист вкара топката във вратата с ръка. В последните минути съперниците вдигнаха още повече темпото, но не успяха да счупят двете нули.