Гърция и Украйна не се победиха

21:58
Отборите на Гърция и Украйна завършиха при резултат 0:0 в първи бараж за световно първенство игран на Олимпийския стадион в Атина. Срещата бе ръководена от френския арбитър Лоран Дюамел, който не срещна особени трудности и показа само един жълт картон на Папастатополус от отбора на домакините.

Двата тима предложиха изключително дефанзивна игра и головите положения пред двете врати бяха много малко. В края на първата част се откри и най-добрата възможност за състава на Ото Рехагел. Удар на Теофанис Гекас с глава, в добавеното време на първото полувреме, беше спасен по чудесен начин от стража на украйнците Андрий Пятов. През вторите 45 минути играта не се промени, а двете защити доминираха в срещата. Звездата на украйнците Андрий Шевченко бе много строго охраняван от централния бранител на Ливърпул Сотириос Киргиакос и нямаше добри положения за гол. В 80-а минута хубав изстрел на Йоргос Самарас можеше да порази украйнската врата, но топката мина на сантиметри от гредата. Така двата тима оставиха развръзката за сряда, когато Украйна ще домакинства на гърците.