Бразилия излъга Англия (видео)

20:57
Националната гарнитура на Бразилия победи Англия с минималното 1:0 в контролна среща играна в столицата на Катар Доха. Единственото попадение в срещата падна в началото на второто полувреме, а негов автор стана нападателят на Виляреал Нилмар.

Двамата треньори пуснаха доста експериментални състави, като в селекцията на "трите лъва" място намериха Бен Фостър, Уес Браун, Уейн Бридж, Джърмейн Джинас, Джеймс Милнър и Дарън Бент. За "селесао" впечатление с добрата си игра направи бившият плеймейкър на Манчестър Сити Елано и десният бранител Мишел Бастос.

Бразилците стигнаха до престижната победа в 47-а минута. Елано отправи страхотен пас от около 40 метра към Нилмар, с който елиминира централните бранители Матю Ъпсън и Уес Браун. Нападателят на "жълтата подводница" засече топката с глава, а техничния му удар се оказа непосилен за Бен Фостър. Победата за кариоките можеше да бъде много по-убедителна, но пропусната дузпа от страна на Луиш Фабиано и греда на Лусио лишиха тима на Дунга от по-голямо цифрово изражение.

Бразилия - Англия - 1:0
1:0 - Нилмар - 47 мин

Бразилия: Сезар, Майкон, Лусио, Тиаго Силва, Бастос, Фелипе Мело, Жилберто Силва, Елано, Кака, Нилмар, Луиш Фабиано

Англия: Фостър, Браун, Лескът, Ъпсън, Бридж, Райт-Филипс, Бари, Джинас, Милнър, Рууни, Дарън Бент