Гол в края донесе точките за Намибия срещу Тунис

21:38

Битката в Група "Е" на турнира за Купата на африканските нации започна с голяма изненада, след като Намибия победи с 1:0 фаворита Тунис. "Смелите воини" нанесоха своя удар в края на мача, когато Деон Хото засече отблизо с глава много добро центриране на резервата Музеу. В добавеното време Хото вкара за втори път топката във вратата на Тунис, но това попадение бе отменено заради засада.

За Намибия това е исторически първи успех в турнира. В досегашните си три участия отборът завършваше на последно място в групите си, като имаше само две равенства.

Двата отбора създадоха доста положения още преди почивката, но вратарите бяха на ниво и не допуснаха нулевото равенство да бъде променено. Тунис натисна след почивката, но Лойд Казапуа действаше отново брилянтно на вратата на Намибия, за да се стигне до 88-ата минута, в която Хото донесе победата на аутсайдера.

По-късно тази вечер е другият двубой от групата, в който един срещу друг се изправят Мали и Южна Африка.