Славия разби Балкан (Ботевград) в първия си мач за годината (видео)

17:21

Славия постигна изразителна победа в първия си мач за 2024 година. "Белите" се наложиха над Балкан (Ботевград) с 6:1 в контролна среща, играна на едно от помощните игрища на стадион "Александър Шаламанов". Проверката беше предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Отборът на Златомир Загорчич уби интригата още през първото полувреме, когато Денислав Александров, Николай Христов и Виктор Генев се разписаха за домакините. След почивката ботевградчани отбелязаха един гол чрез Дейвид Йорданов (68’), след което столичани вкараха още три попадения, с което оформиха крайния резултат. Ерол Дост, Мартин Сораков и Тони Тасев също записаха имената си сред голмайсторите.

Първи минути с бялата фланелка записа племенникът на Кларънс Зеедорф - Куентин, който бе привлечен в средата на октомври, но така и не влезе в игра до края на 2023 г. Като титуляри започнаха двама футболисти, които карат пробен период в състава на Златомир Загорчич - Арнел Кадрич и Николай Христов.

Следващата контрола на Славия е в Турция - срещу казахстанския тим Женис Астана (20 януари).

Домакините стигнаха до гол още с първото си по-опасно положение пред противниковата врата. Кейта проби добре по левия фланг и отправи прострелно центриране към наказателното поле, където стражът на ботевградчани не се намеси по най-добрия начин и Денислав Александров се възползва от грешката, за да открие резултата.

В 12-ата минута Славия реализира и второ попадение. Проблемите за гостите отново дойдоха отляво - този път Николай Христов изпревари футболист на Балкан и от близко разстояние не остави шансове на вратаря, засичайки подаване на Иван Минчев.

Виктор Генев оформи класическия резултат в 20-ата минута. "Белите" изпълниха заучено положение от корнер, а снажният бранител се извиси над всички и с глава изпрати топката в мрежата на Васил Велчев за трети път.

В средата на полувремето каращият проби Николай Христов имаше възможност да добави още един гол на сметката си, но ударът му от движение премина встрани от целта.

В 39-ата минута Зеедорф отправи силен изстрел в близкия ъгъл на вратата, но Велчев внимаваше и успя да избие в ъглов удар.

След почивката двамата треньори направиха много промени, а първите минути на втората част преминаха в спокойно темпо. Малко след като измина час игра от началото на мача Емил Мартинов стреля с глава в аут.

В 68-ата минута "белите" допуснаха груба грешка при изнасянето на топката, а Дейвид Йорданов се възползва от нея и намали изоставането на Балкан.

10 по-късно Ерол Дост направи резултата 4:1 с хубав удар от границата на наказателното поле, който влетя в горния ляв ъгъл на вратата на ботевградчани.

В 80-ата минута Тони Тасев бе изведен на чудесна позиция в пеналтерията и извади кълбото към Мартин Сораков, който необезпокояван го изпрати в опразнената врата.

В заключителните минути на редовното време Тони Тасев оформи крайното 6:1.

СЛАВИЯ 6:1 БАЛКАН (БОТЕВГРАД)

1:0 Денислав Александров (8)
2:0 Николай Христов (12)
3:0 Виктор Генев (20)
3:1 Дейвид Йорданов (68)
4:1 Ерол Дост (77)
5:1 Мартин Сораков (80)