Фрапиращ антирекорд за Рома в дербито с Лацио

08:57

Рома не само загуби с 0:1 от Лацио в "Дерби дела Капитале" и отпадна на четвъртфинал за Купата на Италия, а и постави негативен рекорд в историята си. „Вълците“ отстъпиха след дузпа на Матия Дзакани, но по-лошото е, че отново не успяха да вкарат гол на местния съперник. И докато през есента в дербито от Серия А резултата бе 0:0, сега хората на Жозе Моуриньо отново загубиха.

Всъщност това е четвърти пореден мач, в който Рома не успява да вкара гол във вратата на Лацио. Три от тези срещи бяха спечелени от „орлите“, а другата завърши 0:0 през тази есен.

В цялата история на съперничеството на Рим за първи път Вълците имат 9 поредни полувремена без да вкарат във вратата на Лацио. Последният гол, който Рома вкара срещу Орлите бе на Лоренцо Пелегрини на 20 март 2022 г. Това означава 405 минути (без да броим добавените минути на мачовете) футбол без попадение срещу Лацио за Рома.

Още по-фрапиращото за Рома е, че за тези 9 сухи полувремена, Рома има общо 8 удара в очертанията на вратата на Лацио.