Йънг Бойс изнесе лекция с пет гола на Локо Мездра

14:51
Локомотив Мездра загуби първата си контрола в Швейцария, съобщава сайтът на тима от "А" група. Нашите отстъпиха с катастрофалното 0:5 от Йънг Бойс. Срещата, която се игра на един от помощните терени на "Стад де Суис", премина под диктовката на вицешампиона и лидер във временното класиране на швейцарската Акспо Супер лига. Любопитното е, че домакините играха без 9-има от основните си играчи, които са ангажирани с националните си отбори.

По време на лятната подготовка, която се проведе в Холандия, "железничарите" претърпяха още две загуби с 5:0 - от белгийския шампион Стандарт Лиеж и френският Лил. В първенството на "А" група воденият от Войн Войнов пък също инкасира две поражения с подобен резултат - от Литекс и Черноморец.

Играчите на Йънг Бойс откриха в 28-а минута, след като Исам Мардаси засече с глава центриране от корнер и прониза Христо Иванов. Този резултат се запази до почивката, въпреки че Япи, Коли и Шнеули пропуснаха добри възможности да удвоят преднината на своя тим. Единственото по-опасно положение за нашия тим бе сътворено от Тодоров, чиито удар от воле в 26-ата минута мина на сантиметри над противниковата врата.

Само три минути след подновяването на играта швейцарците стигнаха до втори гол, който бе дело на Марк Шнейдер. В 73-а минута резултатът вече бе класически, след като хубав самостоятелен пробив на Траоре завърши с гол. Само три минути по-късно реферът осъди дузпа в полза на Йънг Бойс, която бе превърната в гол от Раймонди. Четири минути преди края на двубоя наш играч си отбеляза автогол и така бе фиксиран крайният резултат - 5:0.

Следващата проверка на Локо Мездра е във вторник (17-и ноември) от 18.00 часа наше време с последния в класирането - Аарау.

Локомотив: Христо Иванов, Цветан Зарев, Станимир Господинов, Николай Христозов, Здравко Станков, Даниел Моралес, Виктор Софрониев, Страти Илиев, Димитър Петков, Борислав Хазуров и Любомир Тодоров (Йордан Линков, Владислав Узунов, Георги Каранейчев)