Черен ден в историята на Детройт Пистънс

10:29

Микал Бриджис реализира 29 точки за победата на Бруклин над Детройт със 126:115 като домакин в среща от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Детройт Пистънс изравни негативния рекорд в НБА със своята 26-а поредна загуба. Тимът стана едва третият, който губи 26 поредни срещи в един сезон, присъединявайки се към Кливланд от сезон 2010/2011 и Филаделфия от сезон 2013/2014. Баскетболистите на Детройт отбелязаха първите 6 точки в мача, но повече не си върнаха водачеството в сблъсъка с Бруклин, след като изостанаха с 15:16 в началната четвърт.

Бриджис помогна на Нетс да приключат серията си от пет поражения, реализирайки 9 от своите 17 изстрела. Той добави 7 асистенции и 6 борби. Кам Томас се включи с 20 точки за домакините, а Джейдън Айви поведе Пистънс с 23 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Лука Дончич завърши с 39 точки, 12 борби и 10 асистенции за три четвърти игра при домакинската победа на Далас над Сан Антонио със 144:119. Маверикс спряха поредицата си от три загуби, а за Дончич оформеният „трипъл-дабъл“ бе шести за него през сезона и 62-и в кариерата му, което е и девето най-добро постижение в историята на лигата. Шест от играчите на Далас записаха 10 и повече точки, водени от Тим Хардауей-младши с 23. Сан Антонио беше без Виктор Уембаняма.

Бостън победи Лос Анджелис Клипърс със 145:108 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Състезателите на Бостън вкараха 25 от 53-те си опита от далечна дистанция в двубоя. Джейсън Тейтъм бе най-резултатен за Селтикс с 30 точки. За първи от 1966 година Бостън вкарва поне 140 точки в поредни мачове. Пол Джордж реализира 21 точки за Клипърс.

Янис Адетокунбо отбеляза 28 точки, а Боби Портис записа „дабъл-дабъл“ за успеха на Милуоки със 130:111 при гостуването на Ню Йорк. Портис се отчете с 23 точки и 11 борби, докато Адетокунбо добави 7 борби и 7 асистенции за седмата поредна победа на Милуоки. Джейлън Брънсън вкара 36 точки за Никс, които са с актив 5-5 през декември.

Ню Орлиънс претърпя домакински поражение от Хюстън със 104:106 в друг двубой от НБА през изминалата нощ. Алперен Шенгюн и Джабари Смит-младши се отличиха с „дабъл-дабъл“. Шенгюн завърши с 37 точки, включително 11 в четвъртата част и овладя 11 борби, а Смит реализира 26 точки и 11 борби. За домакините Зайън Уилямсън се отчете с 28 точки, а Брандън Инграм вкара 19.

Орландо надделя над Индиана със 117:110 като гост след 34 точки на Паоло Банкеро и 24 за Франц Вагнер. Меджик сложи край на серията си от четири загуби. Тайрийз Халибъртън отбеляза 29 точки за Индиана и добави 14 асистенции.

Успех като гост постигна и Денвър над Шарлът със 102:95. Майкъл Портър-младши завърши с 22 точки, а Джамал Мъри допринесе с 20 за победата на Нъгетс. Никола Йокич се отличи с 18 точки, 10 борби и 9 асистенции за гостите. Шарлът загуби седми пореден двубой, въпреки 22-те точки на Майлс Бриджис.

Атланта загуби у дома от Мемфис със 119:125 в мач, в който Дезмънд Бейн отбеляза 37 точки, а Джа Морант се включи 30 точки и 11 асистенции за третия пореден успех на Гризлис. Трей Йънг реализира 30 точки и 13 асистенции за Атланта. Това бе и седми пореден мач за него с поне 30 точки и 10 асистенции, с което изравни постижението на Оскър Робъртсън за най-дълга подобна серия в историята на НБА.

В останалите мачове от вечерта Торонто загуби от Юта със 119:126, след като Лаури Марканен и Джордан Кларксън вкараха по 30 точки за Джаз, Чикаго претърпя домакинско поражение от Кливланд с 95:109, а Оклахома Сити отстъпи у дома пред Лос Анджелис Лейкърс със 120:129 след 40 точки, 7 борби и 7 асистенции на ЛеБрон Джеймс за гостите. Голдън Стейт победи Портланд със 126:106 като домакин, а тимът на Сакраменто загуби у дома от Минесота с 98:110.