Нещата не се получиха за Нотингам и с Еспирито Санто начело на тима

19:56

Доминик Соланке реализира хеттрик, който оформи в 94-тата минута и с който донесе победата на Борнемут с 3:2 в гостуването на "черешките" на Нотингам Форест. Това бе първи двубой на Нуно Еспирито Санто като мениджър на бившия европейски шампион. Борнемут пък за първи път в историята си постигна четири поредни победи като гост в Премиър лийг.

Домакините започнаха добре, но още в 23-тата минута Боли получи втори жълт картон заради опасно влизане срещу Адам Смит и остави отбора си с човек по-малко. Въпреки това в самото начало на второто полувреме Нотингам Форест поведе с гола на Антъни Еланга. Крис Уууд отне топката и пусна към бившия играч на Манчестър Юнайтед, който стреля в далечния ъгъл. Борнемут стигна до пълен обрат след два гола на Соланке в рамките на седем минути. Първият дойде след хубав удар с глава на нападателя, а вторият с шут с десния крак от границата на вратарското поле. Крис Уууд изравни в 74-тата минута, засичайки с глава центриране от корнер. В четвъртата минута на добавеното време Соланке донесе победата на Борнемут след нов страхотен удар с глава.

Борнемут е в серия от четири победи и едно равенство в последните си пет мача в Премиър лийг.