Крумовград изнесе лекция на ЦСКА 1948 в Бистрица

14:30

Отборът на Крумовград изигра страхотен двубой и напълно заслужено футболистите на Станислав Генчев прегазиха с 3:0 ЦСКА 1948 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите реализираха Серкан Юсеин (27), Александър Колев (49) и Октай Юсеин (90).

Гостите започнаха срещата в добро темпо, като още в 4-ата минута Вячеслав Велев отправи удар от далечна дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта. Секунди по-късно отново Велев бе в центъра на събитията. Бранителят пусна пас в наказателното поле към Серкан Юсеин, който копна топката на втора греда, където Джунейт Али от много удобна позиция с глава стреля в центъра на вратата, като остави шанс на стража на "червените" Генадий Ганев да направи няколко крачки и да закове топката пред голлинията.

С точен удар се отчете и Александър Колев, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни вратаря.

"Сините" успяха да стигнат до първия гол в 27-ата минута. Патрик Луан центрира по земя към Димитър Тонев. Юношата на Ботев (Пловдив) стреля, но топката бе блокирана. Все пак кълбото попадна в краката на Серкан Юсеин, който с мощен шут не остави шансове на Генадий Ганев.

Две минути преди края на първата част Георги Русев отбеляза попадение, което обаче бе отменено поради засада.

Второто полувреме започна мечтано за гостите. В 49-ата минута Ренан центрира към Александър Колев, който с перфектен удар от въздуха не остави шансове на стража на "червените", реализирайки поредния си гол в шампионата.

Три минути по-късно Серкан Юсеин опита да прехвърли Генадий Ганев с удар от много далечна дистанция, но топката мина над целта.

В 74-ата минута Бирсент Карагарен пробва да затрудни Благой Макенджиев, но ударът му попадна право в ръцете на опитния страж.

Секунди преди края на срещата гостите стигнаха и до трети гол. След бърза контраатака Октай Юсеин оформи крайния резултат на стадиона в Бистрица.

По този начин Крумовград събра актив от 24 точки, което ги оставя на десето място във временното класиране. Футболистите на ЦСКА 1948 пък останаха на шеста позиция с 32 пункта.

ЦСКА 1948 – КРУМОВГРАД 0:3

0:1 Серкан Юсеин 27'
0:2 Александър Колев 49'
0:3 Октай Юсеин 90'

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 30. Михаел Цонев, 23. Емил Виячки, 31. Том Рапнуи;

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 88. Ренан, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 17. Патрик Луан, 10. Серкан Юсеин, 2. Джунейт Али, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев;