ЦСКА 1948 обърна Берое и продължава напред за Купата (видео)

18:30

ЦСКА 1948 се класира за 1/4-финалите в турнира за Sesame Купа на България, след като обърна Берое с 2:1 на заснежения терен в Бистрица. Сантяго Годой-Кошмара откри резултата в 53-ата минута след грешка на Наумов. След час игра Педриньо изравни, а в 87-ата минута Ивайло Чочев вкара победното попадение. И двата гола на домакините паднаха след майсторски изпълнения на преки свободни удари.

За домакините на вратата се завръна Даниел Наумов, който не бе титуляр в последните две официални срещи. Също така сред 11-те бе и младежкият национал Никола Илиев. Гостите пък отново бяха с Годой, който пропусна гостуването на Крумовград преди няколко дни и именно Кошмара реализира попадението за "заралии".

Преди срещата Ивайло Чочев получи юбилейна фланелка по случай стоте си мача за клуба.

Двата отбора започнаха по-предпазливо и първата по-сериозна възможност дойде чак в 10-ата минута. Тогава Педриньо стреля от фал, но покрай лявата греда.

В 29-ата минута и "заралии" осъществиха добра комбинация. Последва подаване към оставения непокрит на границата на големия пеналт Ойос, който обаче шутира над вратата. Две минути по-късно домакините извършиха принудителна смяна - Рапнуи влезе вместо контузения Пишчевич.

В 37-ата минута центриране на Педриньо за малко не изненада Ачинели, но аржентинският страж на Берое изби в корнер. Шест минути по-късно Чочев пропусна първото чисто положение. Капитанът на "червените" овладя на 8-9 метра почти фронтално срещу вратата, нагласи си топката на левия крак и стреля, но твърде слабо, а Ачинели улови.

Три минути след почивката домакините пропуснаха още веднъж. Ценов засече с глава центриране отляво на Педриньо, но за късмет на Ачинели право в неговите ръце.

Така се стигна до 53-ата минута, в която Берое откри резултата. Годой получи отляво в наказателното поле на ЦСКА 1948 и отправи слаб удар в близкия ъгъл на Наумов. Изненадващо топката мина под плонжа на вратаря и влетя в мрежата му.

"Червените" отговориха бързо на предизвикателството. След час игра те получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле на противника. Педриньо стреля над стената и изравни.

В 82-ата минута домакините бяха много близо до обрат. Педриньо стреля с глава към горния десен ъгъл на противниковата врата, но Ачинели се разпъна и изби в корнер.

В тази част от мача ЦСКА 1948 бе притиснал своя опонент и в 87-ата минута вкара втори гол. Педриньо бе съборен пред наказателното поле. Чочев се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар и вкара под гредата за крайното 2:1.

До краяна двубоя, в който реферът Георги Кабаков даде само триминутно продължение, въпреки че на три пъти спира играта, за да се почистят линиите от снега, футболистите на ЦСКА 1948 не дадоха шанс на противника да създаде нещо по-опасно пред Наумов, пресирайки го в неговата половина, и удържаха без проблем крехката си преднина.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 2:1

0:1 Сантяго Годой 53
1:1 Педриньо 60
2:1 Ивайло Чочев 87

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 6. Фуртадо, 5. Елитон, 23. Виячки, 15. Василев, 21. Ценов, 28. Пишчевич, 10. Русев, 18. Чочев, 8. Педриньо, 17. Илиев

БЕРОЕ: 23. Ачинели, 3. Минго, 6. Говеа, 7. Каскардо, 9. Годой, 10. Ойос, 14. Вълков, 17. Ласо, 20. Пачаме, 21. Сейхас, 91. Трибуле