Саарбрюкен продължи наказателната си акция в Купа Германия

01:01

Третодивизионният Саарбрюкен поднесе още една от големите сензации в турнира за Купата на Германия. След като в миналия кръг този тим отстрани Байерн Мюнхен, сега Саарбрюкен направи същото на 1/8-финалите със седмия в Бундеслигата и петкратен носител на Купата - Айнтрахт Франкфурт след успех с 2:0 у дома.

Успехът на Саарбрюкен бе напълно заслужен, като гостите се представиха лошо в завършващата фаза, въпреки че владееха повече топката.

И двете попадения паднаха след почивката. В 64-тата минута Кай Брункер, който и през първата част прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада, откри резултата. Наифи овладя в наказателното поле дълго изритана напред топка от вратаря, след което германецът се освободи добре от бранител и стреля силно. В 79-ата Лука Кербер удвои с удар отблизо.

Преди тези попадения удар на Бута срещна гредата, като това бе най-добрият шанс за гостите.

Гостите завършиха с човек по-малко, след като в 83-тата минута дебютантът Ноел Фоткю получи директен червен картон заради опасно влизане.