Арда разби Литекс и се класира на 1/4-финал за Купата, Тонислав Йорданов вкара хеттрик (видео)

19:17

Арда се класира за четвъртфиналите на Sesame Купа на България, след като разби с 4:1 Литекс в мач от предишната фаза на надпреварата. Тонислав Йорданов отбеляза хеттрик във вратата на бившия си отбор, а едно попадение добави Христо Митев, който откри резултата. За ловчанлии се разписа Виктор Василев.

За да стигнат до тази фаза домакините не срещнаха проблеми със Септември (Тервел) и победиха с 4:0 при визитата си в Североизточна България. Гостите от своя страна хвърлиха голяма бомба и победиха с 1:0 Черно море.

Арда откри резултата в 19-ата минута, когато Христо Митев разстреля Алекс Божев с мощен шут в ъгъла от 25 метра.

Скоро Тонислав Йорданов удвои след многоходова атака завършила с удар от около точката на дузпата.

В средата на втората част Виктор Василев намали за гостите. Нападателят реализира от десетина метра.

Скоро обаче Йорданов отново възстанови преднината на Арда, след като получи пас от Иван Коконов и се освободи от защитник.

В 71-ата минута Йорданов оформи хеттрик с красиво попадение и така приключи интригата в срещата.

Така Арда се присъедини към Пирин и Спартак (Варна) към четвъртфиналите. Двубоите са предвидени за края на февруари.

АРДА 4:1 ЛИТЕКС
1:0 Христо Митев (19)
2:0 Тонислав Йорданов (23)
2:1 Виктор Василев (62)
3:1 Тонислав Йорданов (65)
4:1 Тонислав Йорданов (71)

АРДА: 1. Господинов, 20. Лозев, 4. Стоев, 18. Хюсеинов, 32. Митев, 8. Дюлгеров, 21. Цонев, 33. Тилев, 17. Коконов, 19. Йорданов, 9. Боруков

ЛИТЕКС: 1. Божев, 83. Пенев, 14. Вас. Василев, 15. Маринов, 16. Иванов, 8. Игнатов, 21. Капитанов, 10. Вик. Василев, 11. Абдулгани, 17. Бучи, 33. Касов