ОАЕ победи Манчестър Сити след вратарска грешка

19:53
ОАЕ победи Манчестър Сити с 1:0 в приятелски мач, игран днес на стадиона в Дубай.

Тимът на Марк Хюз излезе в доста експериментален състав и може би поради тази причина не успя да създаде почти нищо интересно пред противниковата врата.

"Гражданите" владееха по-продължително топката през първите 45 минути, но домакините ги пресираха много добре и не им позволяваха да организират опасни атаки.

В 8-а минута вратарят на англичаните Стюърт Тейлър сбърка фатално и подари топката на противников нападател, а след това го фаулира в пеналта и реферът свири дузпа. Мохамед Ал Шише от бялата точка вкара за 1:0 в полза на ОАЕ.

В средата на полувремето футболист на домакините стреля опасно с глава, но Тейлър спаси. В 45-а пък след рикошет защитник на Сити бе на път да си вкара нещастен автогол.

През втората част "гражданите" натиснаха и стражът на ОАЕ трябваше да се намесва решително след коварен шут към неговата врата. Надмощието на англичаните продължи и това доведе до 2-3 опасности пред вратата на ОАЕ, но не и до гол. В 92-а минута Тейлър спаси отбора си от второ попадение, след като изби опасен далечен шут.

Срещата предизвика огромен интерес, а билетите бяха разпродадени доста преди началото на двубоя.