Ботев остава без Карабельов в мача с Етър за Купата

07:43

Халфът на Ботев (Пловдив) - Янис Карабельов, ще пропусне гостуването на Етър от 1/8-финалите на Купата на България на 7-и декември (четвъртък) от 17:30 часа на стадион “Ивайло”, предава вестник “Тема Спорт”.

Причината е петият жълт картон на Карабельов, който получи при победата на “канарчетата” с 2:0 над Арда в Кърджали, което автоматично активира наказанието от един мач.

Добрата новина за старши треньора Душан Керкез е, че друг полузащитник - Дилан Мертенс, който не игра срещу Арда, заради контузия, вече е готов и ще е на линия.

Няколко дни по-късно е и последният мач за годината на пловдивчани. Той ще бъде срещу тима на Хебър (Пазарджик) на 10-и декември (неделя) от 15:00, след което футболистите и спортно-техническият щаб излизат в почивка и се събират отново на 7-и януари (неделя) за обстойни прегледи.