Юношите на Литекс победиха ЦСКА и отиват на полуфинал за купата

17:23
Юношите на Литекс (набор 1992) победиха с 2:1 ЦСКА в четвъртфинал за купата на БФС и вече са в следващата фаза.

Атанас Димитров откри резултата в началото на мача, който се игра в Ловеч. Гостите от София бързо изравниха, но ловчанлии продължиха да владеят инициативата. Последваха невероятни пропуски пред вратата на "армейците". Илия Миланов изпусна дузпа, а малко по-късно гредата спаси ЦСКА.

Логичното се случи през второто полувреме, когато голямата надежда на Литекс Георги Миланов донесе победата. Изнервени от загубата, "червените" предизвикаха меле на терена, при което треньорът Адалберт Зафиров пробва саморазправа с рефера Вихрен Манев. Двата отбора завършиха мача с по 10 души заради червени картони.

Ден по-рано - в сряда юношите (набор 1994) отпаднаха от турнира за купата на БФС след загуба с дузпи от ЦСКА на комплекс "Червено знаме" в София. Така Литекс класира на полуфинал на турнира два от три отбора.