ЦСКА 1948 си тръгна доволен от Пазарджик

16:39

ЦСКА 1948 постигна втора поредна победа като гост през тази седмица, след като надигра с 3:1 Хебър (Пазарджик) в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Георги Русев откри резултата в 18-ата минута, а в 53-ата Ивайло Чочев удвои. Педриньо вкара трети гол в 68-ата минута, а Георги Николов върне едно попадение в 78-ата минута.

В състава на гостите под рамката на вратата отново започна Генадий Ганев за сметка на титулярния страж на България Даниел Наумов, както бе и при гостуването на Арда в предишния кръг, спечелено от "червените" с 0:3. Той обаче престоя на терена само до 54-ата мчинута, когато бе изгонен с директен червен картон и се наложи Наумов да влиза.

Двата отбора се хвърлиха в атаки с началния съдийски сигнал. В 7-ата минута Марин с рискован, но перфектен шпагат спря набег на Русев отдясно в наказателното поле на тима от Пазарджик. Топката излезе в корнер, а след неговото изпълнение Елитон стреля с глава, но Игонен спаси.

Пет минути по-късно и Хебър създаде напрежение пред противниковата врата. Цонков засече с глава центриране от ъглов удар, но Елитон изчисти на метър пред голлинията.

Така се стигна до 18-ата минута, в която "червените" откриха резултата. Това стори Георги Русев. Националът на България получи подаване от Педриньо и реализира след майсторски удар с глава от точката на дузпата в долния десен ъгъл на домакинската врата.

В 26-ата минута Игонен спаси шут на Русев. Последваха по-скучни минути, за да дойде 42-ата. Тогава Антонио Вутов проби по дясното крило и подаде на Ивайло Чочев, който шутира. Матвей Игонен обаче спаси удара на българския национал. След 120 секунди Чочев имаше важна намеса пред рамката на ЦСКА 1948. Роберт Мазан стреля опасно отляво, Чочев се хвърли пред топката и успя да я отбие в корнер.

В последните секунди на първата част Георги Русев пропусна отлична възможност да удвои резултата. Неделко Пишчевич изведе крилото на скорост сам срещу вратаря на Хебър, но Русев стреля неточно.

В 53-ата минута гостите спечелиха корнер. След изпълнението му Елитон отклони за Чочев и капитанът на "червените" вкара с глава за 2:0.

След изпълнението на центъра Збун бе изведен сам срещу Ганев, който го фаулира пред границата на наказателното поле. Първоначално играта продължи, но след сигнал на ВАР арбитъра Владимир Вълков Георги Давидов изгони с директен червен картон стража на гостите. Това наложи влизането на Наумов за сметка на Вутов.

Останали с човек по-малко гостите приеха играта в своята половина, но не пропускаха всяка възможност за атака. В 68-ата минута спечелиха фал малко след центъра на терена. Докато отбраната на Хебър се суетеше, Чочев изведе изведе великолепно Педриньо зад "зелената" отбрана и бразилецът разстреля Игонен за 3:0.

В 76-ата минута Чочев вкара още веднъж, но попадението бе отменено заради засада на асистента Русев. Само 120 секунди по-късно пазарджиклии върнаха един гол чрез своята звезда Георги Николов. Младежкият национал се разписа с шут по земя от 16-17 метра в долния десен ъгъл на Наумов.

В 84-ата минута Канади бе близо да върне своите в мача, но ударът му от границата на наказателното поле профуча покрай горния ляв ъгъл. 180 секунди по-късно Николов направи нов пропуск, тъй като не успя да отбележи с изстрел от два метра. В тази ситуация Наумов демонстрира невероятен рефлекс, спасявайки удара на "зеления" таран.

ХЕБЪР - ЦСКА 1948 1:3

0:1 Георги Русев 18'
0:2 Ивайло Чочев 53'
0:3 Педриньо 68'
1:3 Георги Николов 78'

ХЕБЪР: 32. Игонен, 13. Исуф, 33. Цонков, 24. Марин, 27. Мазан, 7. Вълчев, 8. Охене, 84. Тисовски, 14. Збун, 11. Кабов, 9. Николов;

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 6. Фуртадо, 5. Елитон, 23. Виячки, 15. Василев, 21. Ценов, 28. Пишчевич, 10. Русев, 18. Чочев, 8. Педриньо, 20. Вутов;