Левски се провали в опита си да победи Локомотив София

20:00

Отборът на Левски записа своя мач №5 без победа в efbet Лига. "Сините" завършиха при резултат 2:2 срещу Локомотив София в столичното дерби от 18-ия кръг на шампионата. Играчите на Николай Костов имаха два гола преднина на стадиона в "Надежка", след като Марин Петков (27) и Андриан Краев (70) се разписаха във вратата на Александър Любенов. "Железничарите" се добраха до точката, след като Димитър Митков (76, 90-дузпа) наказа на два пъти грешки в защитата на гостите.

В този мач централният бранител Келиан ван дер Каап бе избран за капитан на Левски, след като Андриан Краев бе оставен на резервната скамейка, а Николай Михайлов и Цунами бяха извън групата.

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри пред вратата на домакините. Играчите на Левски направиха бърза контраатака. Асими Фадига получи топката в центъра на терена, след което пусна пас към Патрик- Габриел Галчев, който отправи удар, но кълбото се отби в тялото на бранител и излезе в корнер. Малко по-късно Дарлан отправи шут с левия крак от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над целта.

В 14-ата минута Валентин Николов проби през центъра на терена и пробва удар от над 30 метра, но опитът му бе слаб и неточен.

Шест минути по-късно "сините" имаха две претенции за дузпа - първо за игра с ръка на Димитър Митков, а броени секунди по-късно за нарушение на Гонсало Кардосо срещу Асен Чандъров, но след преразглеждане с ВАР се стигна само до корнер.

В 26-ата минута гостите бяха изключително близо до гола. Жереми Петрис центрира остро по земя в наказателното поле към Рикардиньо, който от около метър нацели горната греда.

Натискът на "сините" даде резултат само минута по-късно. Българският национал Марин Петков направи отличен индивидуален пробив, който завърши с перфектен удар с десния крак в долния ляв ъгъл на вратата на Александър Любенов.

В 38-ата минута Красимир Станоев изпълни пряк свободен удар от много далечна дистанция, но кълбото се отби в стената. Централният нападател на "железничарите" Димитър Митков също пробва своя късмет от подобно положение, но топката попадна в ръцете на Пламен Андреев.

В 45-ата минута играчите на Данило Дончич направиха огромен пропуск. Асен Митков загуби елементарно топката от Карлос Франса, след което кълбото попадна в краката на Красимир Милошев. Халфът не се забави и намери Димитър Митков. Ценралният нападател центрира към Франса, който на празна врата на успя да прати кълбото в мрежата на Пламен Андреев.

Втората част започна с центриране от фал на Марин Петков, където над всички бе Хосе Кордоба, който с глава отклони към Келиан ван дер Каап, но капитанът на тима в днешния мач не успя да отклони топката.

В 49-ата минута Пламен Андреев се отличи със страхотна намеса. След центриране от корнер Красимир Станоев засече топката с пета, а Франса прескочи кълбото, за да затрудни максимално стража на гостите, който показа невероятен рефлекс, избивайки топката в горната греда.

В 55-ата минута капитанът на Локомотив Красимир Милошев пробва своя късмет с шут от над 25 метра, но опитът му нямаше как да затрудни вратаря на Левски.

В 70-атам минута "сините" стигнаха до втори гол на стадиона в "Надежа". Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, топката бе лошо изчистена, а на границата на наказателното поле бе Андриан Краев, който не остави шансове на Александър Любенов.

Шест минути по-късно домакините върнаха интригата в мача. Карлос Франса направи мощен пробив по левия фланг, който завърши с центриране по земя към Димитър Митков. За надапателя остана най-лесното, а именно да прати топката в мрежата.

В 84-ата минута бразилската звезда на Левски Уелтон се завърна в игра, след като над месец лекува контузия в глезена.

В 90-ата минута Стив Траоре центрира в наказателното поле към Димитър Митков, който отправи акробатичен удар, но право в ръцете на Пламен Андреев.

Секунди преди края на битката Стив Траоре навлезе в наказателното поле и бе препънат от Дарлан, а главният съдия Радослав Гидженов не се поколеба и посочи бялата точка. Димитър Митков застана зад топката и без проблеми донесе точката за своя тим.

По този начин Левски запази своето 6-о място с актив от 29 точки, а Локомотив София остана на 13-а позиция с 18 пункта.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЛЕВСКИ 2:2

0:1 Марин Петков 27'
0:2 Андриан Краев 70'
1:2 Димитър Митков 76'
2:2 Димитър Митков 90'-д.

Стартови състави:

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 21. Антони Иванов, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 26. Красимир Милошев, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков;

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 37. Дарлан, 10. Асен Митков, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига, 9. Рикардиньо;