Пълен комплект точки за Ботев Враца от мача с Локомотив Пловдив

14:45

Отборът на Ботев Враца постигна много важен успех с 2:0 над Локомотив Пловдив в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Даниел Генов (20) и Марко Мажуга (58).

Мачът на стадион "Христо Ботев" започна с 15 минути закъснение, тъй като в часовете преди битката обилен снеговалеж покри терена във Враца.

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри пред гостите. В 6-ата минута Димитър Илиев изведе майсторски Петър Андреев, който остана очи в очи със стража на врачани. Младият футболист успя да вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено поради засада.

В ответната атака Даниел Генов подаде хитро към Браян Мендоса, който прати кълбото на сантиметри от целта.

В 10-ата минута главният съдия не зачете гол и на Димитър Илиев. Евандро центрира в наказателното поле, а топката стигна до капитана на Локомотив на далечната греда, след като Андреев и Сегура играха с глава. Оставен сам, той стреля и прати топката в целта, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В 20-ата минута футболистите на Христо Янев стигнаха първи до гола. Нападателят на тима Браян Переа центрира майсторски в наказателното поле към Даниел Генов, който с глава не остави шансове на Динко Хоркаш.

В 41-ата минута Браян Переа пусна перфектен извеждащ пас към Марко Мажуга, но нападателят на "зелените" прибърза и стреля твърде слабо, за да затрудни Динко Хоркаш.

Гостите започнаха по-силно втората част, но в 53-ата минута Браян Мендоса стреля опасно от добра позиция, но стражът на "черно-белите" показа класата си.

Секунди по-късно Ангел Лясков прати топката в мрежата на Федерико Рубио, но това бе трето отменено попадение за Локомотив.

В 58-ата минута врачани стигнаха до втори гол. Марко Мажуга мина лесно покрай Ангел Лясков и нахлу в наказателното поле. Последва изстрел от малък ъгъл, при който Динко Хоркаш не се намеси добре и изпусна топката, която попадна във вратата.

В 77-ата минута Евандро отправи мощен удар от далечна дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 89-ата минута врачани имаха две ситуации, с които да направят резултата класически, но вратарят на гостите се справи. До края на сблъсъка домакините продължиха да контролират събитията на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

В следващия кръг Ботев (Враца) ще гостува на Лудогорец, а Локомотив (Пловдив) ще пътува до София, за да премери сили с Левски.

БОТЕВ ВРАЦА - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:0

1:0 Даниел Генов 20'
2:0 Марко Мажуга 58'

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев;

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев;