Вики Томова е на полуфинал във Валенсия

18:50

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Томова надделя над осмата в схемата представителка на домакините Альона Болсова (Испания) с 6:0, 6:4 за 106 минути.

С успеха 28-годишната софиянка заработи 4473 долара и 50 точки за световната ранглиста, в която заема 98-ото място в момента.

Българката спечели първите осем гейма в мача, но Болсова успя да изравни за 3:3 във втория сет. Томова все пак стигна до победата с нов ключов пробив за 6:4, с което записа четвърти успех в четири мчача срещу съперничката, която е 175-а в класацията на УТА.

За място на финала българката ще играе срещу 32-годишната Андрея Миту (Румъния), бивша номер 68 в света, която в момента е 258-а. Миту е спечелила единствената срещу помужди им със 7:6(7), 6:1 в Мамая през 2014 година.