Азербайджан помете Швеция

00:33

Азербайджан постигна разгромна победа над Швеция. В Баку тимът на Джовани Де Биази спечели с 3:0, въпреки че игра с човек по-малко от 57-ата минута. Домакините отбелязаха два гола в първите шест минути. Груба грешка в защитата на гостите позволи на Емин Махмудов да открие резултата в третата минута. Малко по-късно отбраната на "Тре Конур" отново не разбра какво се случва и Ренат Дадашов се разписа.

Азербайджан остана с човек по-малко, след като Балул Мустафазад бе изгонен в 57-ата минута. Това обаче не помогна особено на гостите, които получиха още един гол малко преди края. Капитанът Махмудов отбеляза изключително попадение минута преди края на редовното време, след като прехвърли вратаря Олсен с удар от далечна дистанция.

Срещата не бе от голямо значение и за двата отбора, които бяха загубили шансове за класиране на Евро 2024 преди доста време. След този мач те имат по седем точки, а шведите ще завършат една от най-слабите си квалификационни кампании в историята.