Черно море би Арда и се изравни с ЦСКА на върха (видео)

18:02

Отборът на Черно море постигна труден, но много важен успех с 1:0 над Арда (Кърджали) в сблъсък от 16-ия кръг на efbet Лига. В герой за "моряците" се превърна Васил Панайотов, който заби единственото попадение в срещата.

Първата интересна ситауция се откри пред вратата на гостите. След само 120 секунди игра Атанас Илиев стреля силно от пряк свободен удар, но стражът се намеси. Малко по-късно "моряците" направиха добра комбинация, която завърши с възможност пред Алекс Фернандес, който обаче не успя да се възползва.

В 39-ата минута Алекс Фернандес отправи бомбен шут от границата на наказателното поле, но стражът на тима от Кърджали се намеси.

Втората част започна по-добре за гостите, като след само 60 секунди игра Преслав Боруков бе изведен очи в очи с вратаря и реализира, но попадението му бе отменено поради засада.

В 54-ата минута Даниел Димов засече центриране на Пабло Гарсия и стреля с глава, но ударът му с глава премина на сантиметри от левия страничен стълб на Анатоли Господинов.

В 79-ата минута Абубакар Тунгара и Преслав Боруков направиха отлична комбинация, която завърши с удар на малийския нападател, но Иван Дюлгеров показа класата си, избивайки топката.

В 81-ата минута домакините откриха резултата. Велислав Василев намери в наказателното поле Васил Панайотов, който вкара изключително атрактивен гол.

До края на двубоя защитата на Черно море не допусна никакви неточности и заслужено се поздрави с важния успех.

С този успех "моряците" събраха актив от 35 точки, с което се изравниха с ЦСКА - София на върха във временното класиране. Арда пък се намира на шесто място с 10 пункта по-малко.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 1:0

1:0 Васил Панайотов (81)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пачеко, 71. Васил Панайотов, 9. Атанас Илиев

Арда (Кърджали): 1.Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

СЪДИЯ: Радослав Гидженов
СТАДИОН: "Тича", Варна