Гол от дузпа донесе трите точки на Валенсия срещу Гранада (видео)

19:35

Отборът на Валенсия записа минимален домакински успех с 1:0 срещу Гранада в двубоя помежду им от 12-ия кръг на Ла Лига. Така „прилепите“ постигнаха пети пореден мач без загуба във всички турнири, докато техният опонент не е спечелил нито една от последните си девет шампионатни срещи.

„Лос че“ бяха по-настойчивият тим през първата част, но подобно на гостите те се затрудняваха в опитите си да отправят точен удар. Въпреки това секунди преди изтичането на добавеното време на първото полувреме се стигна до дузпа в полза на домакините след фал на Торенте Наваро срещу Уго Дуро. Пепелу беше безгрешен от бялата точка, давайки аванс на своя тим. След почивката почти липсваха голови възможности пред двете врати и така резултатът се запази.

С четвъртата си домакинска победа през кампанията Валенсия събра 18 точки и се изкачи на 8-ата позиция в класирането. След петата си загуба като гост през настоящия сезон Гранада остана на предпоследното 19-о място и в зоната на изпадащите с едва 6 пункта.