Нулево реми между Берое и Пирин

19:38

Берое и Пирин завършиха наравно 0:0 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора. Заралии бяха по-добрият отбор днес и със сигурност трябва да съжаляват, че изпуснаха победата.

Стражът на "орлетата" - Максим Ковальов, е с основна заслуга за равенството под Аязмото, след като отчая футболистите на Хосе Луис Ачиари с множество добри намеси. Веднъж пък гредата спря домакините, които прекъснаха серията си от две поредни шампионатни победи.

Спечелената точка за благоевградчани е първа от три мача насам. С нея Пирин изпревари Славия във временното класиране и вече е на 13-а позиция.

Берое пък остава на осмо място с актив от 21 точки. В следващия кръг за заралии предстои гостуване на Арда в Кърджали, докато "орлетата" приемат ЦСКА 1948 след седмица.

Още преди да бяха изминали 120 секунди от началото на мача Максим Ковальов трябваше да се намесва, след като Енцо Ойос отправи коварен удар към вратата на Пирин, но стражът на "орлетата" внимаваше и изби топката.

В шестата минута Скуадроне стреля опасно с глава след бързо изпълнение на корнер, но Ковальов отново се прояви с добро спасяване. Гостите отговориха с неточен удар от фал на Аймен Суда.

В средата на първото полувреме Сантиаго Годой засече центриране отляво, но изстрелът му мина на сантиметри от левия страничен стълб. Секунди по-късно нападателят на заралии отново се озова на отлична позиция, но и този път опитът му се оказа неуспешен.

Берое продължи да диктува темпото и в следващите минути, а в 38-ата Вини Трибуле се възползва от дълго подаване зад гърба на защитата на благоевградчани, но ударът му по диагонала срещна горната греда. 2 по-късно Ковальов отрази нов изстрел на Енцо Ойос извън наказателното поле.

Домакините пропуснаха страхотна възможност да открият резултата още в началото на второто полувреме. Жорди Говеа центрира по много добър начин към Вини Трибуле, който обаче стреля встрани от целта. В 53-ата минута Трибуле нанесе диагонален изстрел, който принуди вратаря на Пирин да избие в корнер.

60 секунди по-късно топката достигна до Франциско Политино, но и неговият удар не намери очертанията на вратата. В 65-ата минута Годой шутира фронтално срещу Максим Ковальов, но изстрелът се оказа прекалено слаб, за да затрудни стража на "орлетата".

В 72-ата минута Ойос отправи много опасен удар, а Ковальов за пореден път се оказа последна пречка пред гола с поредното си отлично спасяване. В оставащото време заралии опитаха да пробият добре подредената защита на Пирин, но не успяха и двата отбора си разделиха по една точка.

БЕРОЕ 0:0 ПИРИН

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Ойос, 11. Франциско Политино, 21. Тиаго Сейхас (К), 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (К), 77. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев, 4. Аюб Абу, 17. Борис Тютюков, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано;