Астън Вила добави нови три точки към актива си

19:45

Астън Вила записа пета победа в последните се шест мача във Висшата лига. Бирмингамци нямаха особени проблеми и спечелиха с 3:1 домакинството си на Лутън. Те продължават да поддържат високо ниво и са много близо до топ 4.

Джон Макгин откри резултата в 17-ата минута с четвъртия си гол от началото на сезона. Той овладя топката след ъглов удар преди да я забие в мрежата. Муса Диаби удвои аванса на домакините малко след почивката. Французинът имаше основна заслуга за третото попадение в мача, след като негов проби завърши с центриране, което капитанът на гостите Том Локиър отклони към собствената си врата.

Лутън в нито един момент от мача не изглеждаше като тим, който има шансове да си тръгне с нещо от "Вила Парк". В първия час от срещата те не успяха да отправят удар към вратата на съперника. Гостите обаче стигнаха до почетно попадение в 83-ата минута. Езри Конса отклони топката с глава, тя се удари в гредата и след това в Емилиано Мартинес преди да се озове в мрежата.