Младежите на България показаха характер срещу Косово

21:08

Младежкият национален отбор по футбол на България и този на Косово завършиха наравно 1:1 в изключително важен двубой от квалификациите за европейското първенство до 21 години. Тахири (8) беше точен за гостите от дузпа, а Мартин Сораков (90+2) изравни. Лъвчетата" приемаха у дома един от преките конкуренти за втората позиция в групата - Косово. Преди дни България загуби драматично с 2:3 от Германия.

Мачът бе много важен, защото при поражение тимът ни щеше да бъде в много неизгодна позиция да пребори Полша или Германия за второто място.

Двубоят започна много лошо за "лъвчетата", защото допуснаха изоставане в резултата още в 8-ата минута. Удар на Туша от границата на наказателното поле срещна ръката на Никола Илиев и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Тахири, който прати Дамянов в обратния ъгъл на вратата.

В следващите минути и двата тима организираха атаки към противниковата врата, които не доведоха до промяна на резултата. Второто полувреме започна с отлична възможност за България, но Велко Йеленкович стреля неточно с глава, останал свободен на добра позиция.

В 60-ата минута Туша завъртя умело топката към далечния ъгъл на вратата зад Дамянов, но ударът му премина покрай гредата. Тимът ни така и не можеше да стигне до чисто голово положение и опасен удар към вратата. В 80-ата минута отборът на Косово получи червен картон след грубо влизане на Анди Хоти в краката на Георги Николов.

Веднага след това трикольорите бяха близо до изравняването, но шутът на Стоянов премина на сантиметри покрай лявата греда.

България вдигна темпото и стигна до изравнително попадение във втората от единадесетте добавени минути. Никола Илиев се разходи през двама защитници и подаде към открилия се на чиста позиция Мартин Сораков. Той стреля от движение от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря за намеса.

Имахме шанс и да стигнем до пълния обрат, но защитник блокира удар на Никола Илиев след солова акция на футболиста на ЦСКА 1948.

БЪЛГАРИЯ - КОСОВО 1:1

0:1 Тахири 8'-д.
1:1 Мартин Сораков 90'+2

БЪЛГАРИЯ: 12. Христов, 2. Стойчев, 4. Петров, 15. Атанасов, 22. Митков, 3. Мирчев, 8. Шопов, 11. Андреев, 14. Хвойнев, 10. Илиев;

КОСОВО: 1. Гьокай, 13. Тачи, 4. Зумбери, 5. Хоти, 2. Реджай, 10. Авдили, 6. Смакай, 8. Криежи, 22. Лугичи, 11. Туша, 9. Тахири;