ЦСКА София вкара пет на Литекс

16:29

Отборът на ЦСКА София разгроми с 5:1 Литекс в контролна среща, която се игра на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. Спарингът се състоя от две полувремена по 30 минути. Точни за "червените" бяха Браян Морено, Жираир Шагоян, Мено Кох, Майкъл Естрада и Сейни Санянг.

През първото полувреме футболистите на Нестор Ел Маестро имаха териториално превъзходство, но противно на логиката в 19-ата минута Литекс поведе с 1:0, след като голмайсторът на тима Илиян Капитанов направи хубав самостоятелен пробив и с много силен и точен изстрел откри резултата. "Червените" реагираха мигновено и малко след гола Браян Морено пропусна да изравни от чисто положение.

В 27-ата минута колумбиецът се реваншира за пропуска си и изравни, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в противниковото наказателно поле.

След половин час игра Жираир Шагоян направи хубав пробив по лявото крило и с прецизен шут направи пълен обрат, разписвайки се за 2:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През втората част старши треньорът на ЦСКА - София Нестор Ел Маестро направи три промени в състава си и в игра се появиха стражът Марин Орлинов, Марселино Кареасо и Майкъл Естрада, които замениха Димитър Евтимов, Джонатан Линдсет и Амос Юга.

"Червените" започнаха вихрено и още в началните минути на второто полувреме стигнаха до трети гол. Негов автор бе Мено Кох, който се възползва от подаване на Жираир Шагоян и с кинжален изстрел записа името си сред голмайсторите за 3:1.

Десет минути преди края Майкъл Естрада също успя да се разпише за 4:1. Малко преди последния съдийски сигнал еквадорецът асистира на Сейни Санянг, който отбеляза своето първо попадение с червената фланелка и оформи крайния резултат 5:1.

Следващият мач на ЦСКА - София в efbet Лига е на 21 октомври, когато тимът гостува на Пирин (Благоевград).

Стартови състави:

ЦСКА - София: 25. Димитър Евтимов (в), 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга (к), 17. Емануел Шакич, 10. Жираир Шагоян, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 30. Данило Асприля

Литекс: 99. Симеон Симеонов – 14. Васил Василев, 3. Александър Ангелов, 5. Михаил Минков, 16. Иван Иванов – 6. Йоан Лозанов, 4. Георги Стайков – 21. Илиян Капитанов, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев – 11. Сюлеймани Абдулганю