Чили с първа победа в световните квалификации (видео)

08:07

Силно второ полувреме донесе на Чили първа победа в квалификациите за Мондиал 2026. Чилийците се наложиха с 2:0 над Перу с попадение на Диего Валдес в 74-ата минута и автогол на Маркос Лопес в добавеното време.

Домакините бяха по-добрият отбор на препълнения стадион в Сантяго и можеха да водят убедително още до почивката, а техният съперник завърши двубоя без точен удар към втв вратата, пазена от Брайън Кортес.

Преди този мач и двата отбора бяха в дъното на класирането. Чили атакуваше от самото начало и в 26-ата минута гол на Бен Бреретон Диас беше отменен заради засада. Малко след това Габриел Суасо стреля опасно сглава, а в края на полувремето Педро Хайесе отрази изстрел на Валдес.

Халфът на Клуб Америка се реваншира в 74-ата минута, когато Алексис Санчес центрира от корнер, а Ерик Пулгар продължи топката към Валдес и той я прати в мрежата. В добавеното време Маркос Лопес опита да попречи на нападател на Чили, но вместо това си вкара автогол.