Барса разгроми Културал за едно полувреме и вече е на 1/8-финалите

00:50
Отборът на Барселона не срещна никакви трудности в срещата си реванш от турнира за Купата на Краля срещу тима на Културал Леонеса и го победи с разгромното 5:0 на стадион "Камп Ноу". Първият двубой също бе доста сполучлив за каталунците, които спечелиха с 2:0 след две попадения на Педро и с общ резултат 7:0 се класират за 1/8-финалната фаза на турнира.

Първото полувреме малко изненадващо завърши без отбелязан гол, въпреки осезателното превъзходство на домакините. Резултатът откри Боян Къркич, който в рамките на три минути, от 51-а до 54-а, наниза две попадения за формацията на Пеп Гуардиола. Европейските клубни шампиони явно имаха желание за игра и последваха нови кошмарни, този път две, минути за стража на гостите. Педро в 63-а и Лионел Меси в 64-а бяха точни, правейки преднината на каталунците повече от убедителна. Последното попадение падна в 75-а минута и бе дело на Шави. До края на срещата Барса видимо се смили над своя неравностоен опонент и дочака последния съдийски сигнал.

Барселона - Културал Леонеса - 5:0
1:0 - Боян Къркич - 51 мин
2:0 - Боян Къркич - 54 мин
3:0 - Педро - 63 мин
4:0 - Меси - 64 мин
5:0 - Шави - 75 мин