Босненци измъчиха здраво Астън Вила

08:35

Астън Вила записа първата си победа в група "Е" на Лигата на конференциите. Бирмингамци трябваше доста да страдат, но успяха да сломят Зрински (Мостар) с 1:0 с гол в добавеново време, дело на Джон МакГин в 94-тата минута.

Домакините на "Вила Парк" имаха инициативата, но трудно стигаха до чисти голови положения. Едно от малкото такива бе в 41-вата минута, когато шут на Николо Дзаниоло бе спасен от вратаря на гостите.

В 55-ата минута англичаните получиха дузпа за игра с ръка на Слободан Яковлевич в наказателното поле, но след разглеждане с ВАР съдията промени решението си и отмени наказателния удар.

Така Астън Вила трябваше да чака до 94-тата минута, за да стигне до успеха. Тогава Мати Кеш центрира отдясно и сложи топката на главата на Джон МакГин, който я насочи във вратата за 1:0.

Така ситуацията в групата стана доста интересна, като всички отбори са с равен актив от по 3 точки. Изглежда развързката тук тепърва предстои и ще бъде доста интересно какво ще се случи.