Сервет не можа да окаже съпротива на Рома

08:14

Италианският Рома записа убедителна победа с 4:0 над швейцарския Сервет в двубоя помежду им от втория кръг на група G в Лига Европа.

Начало на головата фиеста за “вълците” беше поставено в 21-вата минута, когато Мехмет Зеки Челик намери с пас Ромелу Лукаку. Нападателят стреля, а топката рикошира в Кейго Цунемото, след което се озова в мрежата за 1:0. В самото начало на втората част “джалоросите” удвоиха своята преднина. Тогава първо Лукаку, а след това и капитанът Лоренцо Пелегрини играха с глава, което позволи на Андреа Белоти да нанесе шут, с който покачи аванса на своя тим. Шест минути по-късно Зеки Челик също с глава направи втората си асистенция в мача, а Пелегрини се разписа с воле. В 59-ата минута при корнер Белоти беше точен с глава за второто си попадение в срещата, с което оформи крайния резултат.

Така Рома е на втората позиция в групата с 6 точки, колкото има и лидерът Славия Прага. Третият Сервет, както и последният Шериф все още са без актив.