Пореден успех за Аталанта

22:11

Аталанта записа трета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 1:0 гостуването си Верона. Единственото попадение в мача реализира Тюн Копмайнерс в 13-ата минута. Домакините записаха трета загуба в последните си четири мача.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини започна силно и поведе рано след отлична комбинация, минала през Лукман и Де Роон, който изведе сънародника си на прекрасна позиция.

Аталанта имаше предимство през целия мач и създаде още положения. Най-чистата ситуация бе пропусната от Де Кетеларе към края на мача. Бившият играч на Милан, който влезе в игра на почивката, стреля с глава от малкото наказателно поле, но някак успя да прати топката над вратата. Едерсон също пропусна добра възможност по-късно.