Джанлука Скамака изнесе представление срещу Монца

01:10

Аталанта записа втората си победа от началото на сезона в Серия "А", побеждавайки Монца с класическото 3:0 в срещата от 3-тия кръг. Бергамаските показаха отличен футбол и можеха да спечелят и по-убедително. Едерсон откри резултата в 35-ата минута, а другите два гола бяха дело на Джанлука Скамака в 42-рата и 61-вата минута.

Аталанта поведе в резултата в 35-ата минута. Тогава при едно разбъркване след корнер Едерсон се ориентира най-добре и стреля във вратата за 1:0.

В 42-рата минута Скамака удвои с глава, засичайки центриране отляво на Руджери.

В 61-вата минута отново Скамака направи резултата класически, вкарвайки с изстрел от границата на наказателното поле.

До края домакините пропуснаха да разгромят съперника си, като още два техни гола не бяха зачетени.

Все пак Аталанта прибави три точки в актива си, като вече има 6 и излезе на 3-тото място във временното класиране. Монца остава на 14-тото място с 3 точки до момента.