Монако лети все по-високо в Лига 1

00:58

Монако продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Лига 1 на Франция. "Монегаските" разбиха с 3:0 Ланс в домакинството си от 4-тия кръг, като поне временно оглавиха класирането. Стефан Синго (24), Александър Головин (36) и Гийермо Марипан (59) се разписаха за успеха на домакините на "Луи II".

Монако взе преднина в 24-тата минута, когато след центриране от корнер Синго бе оставен непокрит и с глава порази вратата за 1:0.

В 36-ата минута домакините органидираха атака на скорост, Минамино напредна и пусна извеждащ пас за Головин в наказателното поле, а рускакът не сгреши за 2:0.

Третият гол падна в 59-ата минута по много идентичен начин като първия. Отново след центриране от корнер Марипан се оказа напълно непокрит и с глава бе точен за 3:0.

С тази победа Монако събра 10 точки и поведе колоната в Лига 1, поне преди изиграването на останалите срещи от кръга. Ланс пък остава без победа на предпоследното 17-о място с 1 точка в актива си.