Един гол се оказа достатъчен на Бетис за пълния комплект точки в двубоя с Райо Валекано

00:53

Бетис постигна минимална победа с 1:0 над Райо Валекано в домакинството си от 4-тия кръг на Ла Лига. Севилци успяха да измъкнат трите точки благодарение на нападателя Вилиан Жозе, който отбеляза единствения гол в срещата в 53-тата минута.

Иначе мачът бе сравнително равностоен, като и двата отбора имаха своите положения. Бетис обаче изглеждаше малко по-опасен, като бе близо до откриване на резултата в 47-ата минута, когато изстрел на Иско се отби от гредата.

В 53-тата минута все пак домакините успяха да отбележат. Вилиан Жозе изпълни по перфектен начин един фаул и не остави шансове за реакция на вратаря на съперника.

Това се оказа и победния гол в срещата, като с този успех Бетис вече има 7 точки и излезе на 6-ата позиция в таблицата. Райо остава н 6 точки на 12-тото място.