Валенсия допусна втора поредна загуба в Ла лига

00:36

Валенсия допусна втора поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Алавес. Единственото попадение падна в началото на срещата. В шестата минута Дженк Йозкаджар си отбеляза автогол, след като отклони топката след центриране на Рубен Дуарте. Домакините можеха да поведат и по-рано, но Кике Гарсия пропусна дузпа и то го направи на два пъти.

За Алавес това е втори домакински успех и тимът е с актив от 6 точки, колкото има и днешният им съперник.

Валенсия игра много слабо през първото полувреме и не направи нищо съществено в предни позиции. След бурното начало темпото спадна. Кике Гарсия нямаше ден. Малко преди почивката той отправи хубав удар, но топката срещна гредата.

Рубен Бараха направи две промени на почивката и през второто полувреме неговият тим се представи малко по-добре. Алавес постепенно се връщаше все по-назад, за да пази преднината си, което позволи на гостите да натиснат. Тогава дойде времето на вратаря на баските Сивера да покаже качествата си. Най-доброто положение за гостите се откри през Диего Лопес след отлична комбинация, но той не успя да преодолее стража.