Тотнъм на Анге Постекоглу продължава да доминира във Висшата лига

00:09

Тотнъм на Анге Постекоглу остава на второ място във временното класиране и без загуба след първите четири кръга в Премиър лийг, след като днес "шпорите" разбиха с 5:2 като гост Бърнли. Лайл Фостър (4') даде ранен аванс на домакините, но след това лондончани се развихриха, обърнаха резултата още до почивката, след което добавиха още три гола през втората част и не оставиха съмнение, че заслужават успеха. Хюн-Мин Сон (16', 63', 66') , който днес игра на върха на атаката, отбеляза хеттрик, а Кристиан Ромеро (45') и Джеймс Мадисън (54') също се разписаха. Джош Браунхил направи загубата на Бърнли малко по-поносима в добавеното време.

Венсан Компани бе направил две промени от мача с Астън Вила. Джордан Бейър се завърна след контузия и замени Ханес Делкроа. Йохан Берг Гудмундсон пък стартира за сметка на Мануел Бенсън.

Въпреки че през седмицата отбеляза първия си гол за сезона, Ричарлисон остана на пейката за началото на този двубой, като вместо него започна Манор Соломон. Капитанът Хюн-Мин Сон пък бе преместен на върха на атаката.

Бърнли откри резултата рано-рано, още с първия удар към една от двете врати. В четвъртата минута Колеошо проби отляво, зад гърба на Поро, устоя на натиска на бранителя, след което пусна към Фостър, който преодоля Викарио от шест метра.

12 минути след това Сон изравни, след като много добре овладя дълго подаване към него, след което намери Мадисън, който му върна. С много технично изпълнение кореецът прехвърли стража на домакините за 1:1. В добавеното време на първата част Кристиан Ромеро направи пълен обрат с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 54-тата минута Джеймс Мадисън вкара третия гол за Тотнъм след грешка при изнасянето на топката от страна на домакините и нов изстрел извън границата на наказателното поле.

Последваха две бързи попадения на Сон, между които имаше три минути. Първо той получи от Соломон и шутира в ъгъла, а след това бе изведен от Поро и останал очи в очи с Джеймс Трафър, стреля до близката греда.

В добавеното време Браунхил утеши малко феновете на домакините след двойно с Кулен и удар в далечния ъгъл.

Така Тотнъм се реваншира пред феновете си за отпадането от Фулъм в турнира "Карабао Къп" през седмицата.