Милан би Лацио и вече е в челната тройка (видео)

17:53
Отборът на Милан продължава с доброто си представяне в последните мачове, след като постигна успех над Лацио с 2:1 в дербито на 12-я кръг на италианската Серия "А"

Резултатът в двубоя, който се игра на стадион "Олимпико" в Рим, откри бранителят на "росонерите" Тиаго Силва, като бразилецът се разписа в 21-а минута. Талантливият нападател на миланския гранд Алешандре Пато удвои преднината за гостите с гол в 35-а минута на срещата. Първото полувреме на този мач завърши при резултат 2:0 за Милан.

Лацио успя да намали резултата в 62-а минута, когато Тиаго Сила си отбеляза автогол и така оформи крайното 2:1 за "росонерите".

По този начин съставът на Леонардо вече има актив от 22 точки, което му отрежда третото място в класирането на италианската Серия "А", зад тимовете на Интер и Ювентус.