Левски излезе на шесто място след успех над Пирин

16:14
Отборът на Левски  победи Пирин Благоевград  с 2:0 в среща от 12-я кръг на "А" футболната ни група.

Наставникът на "сините" Георги Иванов - Гонзо остави на резервната скамейка за този мач нападателя Христо Йовов, който в последните мачове направи няколко много фрапантни пропуска пред противниковите врати. Контузени са Елин Топузаков и Владимир Гаджев, както и вратарят Георги Петков, а с наказание за този мач е Седрик Бардон. В състава на домакините нямаше кадрови проблеми.

Мачът започна с силно изразен натиск на гостуващия тим. Първата реална голова опасност бе сътворена в 13-а минута, когато Димитър Телкийски навлезе в наказателното поле на Пирин от дясно и остро центрира, но нямаше футболист в синьо, който да засече топката. Само минута по-късно Жоазиньо също можеше да открие резултата, но ударът му от
около 15 метра мина в страни от вратата на Благой Макенджиев.

В 18-а минута нападателят на Левски Еньо Кръстовчев отправи страхотен удар от около 25 метра с левия крак, но шансът изневери на сините и топката се отби от напречната греда на вратата на Пирин. 5 по-късно таранът на "сините" отново можеше да отбележи гол, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата.

В 32-а минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Дарко Тасевски бе оставен непокрит и след центриране на Жоазиньо, македонецът откри резултата след удар с глава. Преди попадението бе извършено нарушение срещу Кръстовчев, за което обаче не бе отсъдена дузпа.

Пирин имаше отлична възможност да изравни резултата в 37-а минута, когато Зоран Златковски излезе сам срещу Божидар Митрев, но ударът на македонския футболист бе париран от вратаря на Левски с помощта на бранителя Веселин Минев.

Пет минути след началото на второто полувреме Драги Коцев можеше да направи резултата 1:1, но играчът на Пирин не успя да се възползва от грешката в отбраната на Левски.

В 53-а минута наставникът на "сините" Георги Иванов извърши първата си смяна, като в игра влезе нападателят Христо Йовов на мястото на голмайстора в срещата Дарко Тасевски.

През второто полувреме отборът на Пирин играеше по-добре, но не успя да реализира нито едно от създадените положения пред вратата на гостите.

В последната 90-а минута новият любимец на публиката на Левски Еньо Кръстовчев се възползва от добро извеждащо подаване на Телкийски и оформи крайното 2:0 за столичани.

По този начин отборът на Левски записа своята 19-а точка, което му отрежда 6-а позиция в класирането на "А" футболна група. Както е известно лидерът в класирането Литекс и "сините" трябва да изиграят мач помежду си, който бе отложен в по-ранна фаза на шампионата.

Стартови състави:

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попов, Радослав Митревски, Георги Георгиев, Благой Наков, Радослав Анев, Борис Галчев, Драги Коцев, Даниел Пеев, Тодор Паланков, Зоран Златковски

Левски: Божидар Митрев, Живко Миланов, Юсеф Рабех, Йордан Милиев, Веселин Минев, Георги Сърмов, Дарко Тасевски, Димитър Телкийски, Мариян Огнянов, Жоазиньо, Еньо Кръстовчев

► Пирин - Левски 0:2
0:1 - Тасевски, 32\'
0:2 - Кръстовчев, 90\'