Гуардиола изрази недоволство от продължението на второто полувреме

10:48

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола изрази недоволството си от решението от новия сезон мачовете в Англия да имат по-големи продължения, за да се компенсират спиранията на играта и загубата на игрово време. Нововъведението бе приложено още във вчерашния двубой между Манчестър Сити и Арсенал за „Къмюнити Шийлд“, в който бе добавено продължение от осем минути, удължено впоследствие допълнително до 13 минути, като в 11-ата от тях Арсенал по щастлив начин изравни резултата и в крайна сметка спечели трофея след изпълнение на дузпи. Гуардиола предупреди, че всеки мач ще продължава вече минимум сто минути, което не е добре за футболистите, които и без това са много натоварени заради големия брой мачове, които има се налага да изиграят в хода на сезона.

„Явно трябва да свикваме с това. Моето усещане бе, не защото водехме с 1:0, че не се случи нищо особено, за да има продължение от осем минути. Това е добър въпрос за ръководителите на футбола, защото те не се консултират с треньорите и играчите за тези решения. Ние просто трябва да го приемем, и то при положение че играем толкова голямо количество мачове. Вече двубоите ще бъдат по минимум сто минути. След като днес не се случи нищо особено, а имаше цели осем минути продължение. Сега ще добавят време и за всеки отбелязан гол. Ако резултатът е 4:3, добавяме по още 45 секунди за седем гола, което означава, че утре в девет сутринта все още ще сме тук и ще продължаваме да играем", заяви Гуардиола на пресконференцията си след мача.