Арсенал наказа Уулвс и даде заявка за първото място (видео)

21:27
Отборът на Арсенал постигна поредната си резултатна победа във Висшата лига на Англия, като този път победи Уулвърхямптън с 4:1 навън в мач от 12-я кръг.

"Артилеристите" поведоха в резултата в 28-а минута, когато бранителят на Уулвс Роналд Зубар си отбеляза автогол след изпълнен от Франсеск Фабрегас корнер. Второто попадение за състава на Арсенал Венгер дойде 7 минути по-късно, когато Едуардо успя технично да прехвърли стража на домакините Карл Икеме.

В началото на второто полувреме отлично взаимодействие между Робин Ван Перси и Фабрегас доведе до премерен удар на последния от близо и резултатът стана 3:0 за Арсенал.

Последният гол за гостите отбеляза руският полузащитник на "топчиите" Андрей Аршавин в 66-а минута на двубоя.

Почетното попадение за Уулвс стана дело на Жоди Крадок с глава в самия край на срещата.

По този начин Арсенал излезе на второ място във временното класиране на Висшата лига с 25 точки, колкото има и тимът на Манчестър Юнайтед. Лидер е Челси с 27 точки. Ситуацията е интересна, тъй като "артилеристите" имат мач по-малко, а утре предстои дербито именно между Челси и Юнайтед.